آنوریسم مغزی زمانی رخ می دهد که یک نقطه در مغز که نقطه ضعیفی هم هست ملتهب می شود و در آن خون جمع می شود. آنوریسم مغزی یک عارضه مرگبار است و ممکن است در هر سنی رخ دهد. بنابراین درمان آن بسیار حیاتی است زیرا در صورتی که درمان نشود ممکن است آسیب هایی از قبیل سکته مغزی و مشکلات مغزی ایجاد کند. درمان آنوریسم مغزی به دست بهترین جراح آنوریسم مغزی انجام می شود. 

بهترین جراح آنوریسم مغزی

مغز مهم ترین ارگان بدن است بنابراین زمانی که مغز با مشکلاتی مواجه می شود باید به دست بهترین جراح مغز و اعصاب درمان شود تا سبب ادامه حیات فرد شود. زیرا اگر مشکلات وعارضه های درون مغزی درمان نشود ممکن است اختلالات دیگری در بدن بیمار به وجود آورد و یا سبب از دست دادن حیات فرد شود. آنوریسم مغزی یکی از این عارضه ها است. بنابراین شناختن بهترین جراح آنوریسم مغزی بسیار مهم و ضروری است. 

زمینه های جراحی مغز و اعصاب 

بیماری های مغز و اعصاب برای درمان نیاز به دقت بسیار بالایی دارند بنابراین مهم است که جراح دقت و ظرافت بالایی در جراحی داشته باشد. بیماری های مغز معمولا شامل ضربه مغزی و خونریزی مغزی یا آنوریسم و تومور مغزی هستند که خونریزی مغزی ممکن است به دلیل تصادف، سقوط از ارتفاع بلند و برخورد با یک جسم سنگین باشد. از دیگر دلایل دیگر خونریزی مغزی می تواند پارگی عروق مغز یا آنوریسم باشد. برای تمامی این جراحی ها نیاز است جراح به تمام مغز بیمار دسترسی داشته باشد. 

ویژگی های بهترین جراح آنوریسم مغزی 

یک جراح آنوریسم مغزی ویژگی‌هایی دارد که در صورتی که یک جراح تمامی این ویژگی ها را داشته باشد می‌توان آن را به عنوان بهترین جراح آنوریسم مغزی معرفی کرد. در ادامه این مقاله ویژگی های یک جراح ماهر و چیره دست را بیان می کنیم. 

دارای مدرک بورد تخصص 

پس از آنکه یک پزشک دوره تخصص خود را در طی 3 تا 7 سال بسته به نوع رشته خود طی کند، می تواند در آزمون بورد تخصص که میان فارغ التحصیلان یک رشته برگزار می شود شرکت کند. در صورتی که به یک پزشک مراجعه کردید و در مهر آن پزشک بورد تخصص را مشاهده کردید به این معنا است که وی در رشته خود تخصص دارد. 

سخنرانی در کنگره ها 

در صورتی که یک جراح و یا یک پزشک در تعداد زیادی از کنگره‌های بین المللی شرکت کرده باشد و در آن ها سخنرانی داشته باشد نشان از آن است که سطح علم و دانش فرد بسیار بالا است و شما می‌توانید برای انجام جراحی و درمان بیماری خود به او اعتماد کنید. 

ویزگی های بهترین جراح آنوریسم مغزی

مدیریت بحران 

یک جراح خوب، جراحی است که بتواند آرامش و صبوری خود را حفظ کند و اعتماد به نفس بالایی داشته باشد و در اتاق عمل همه موارد ریز و درشت را زیر نظر داشته باشد تا بتواند بیمار را سلامت از زیر تیغ جراحی بیرون بیاورد. بنابراین مهم است که جراح روحیه انعطاف پذیری داشته باشد و صبوری و آرامش را در خود در بالاترین سطح برساند چرا که جان انسان ها در دستان اوست. 

فلوشیپ

بهترین جراح آنوریسم مغزی و دیگر بیماری های مغز و اعصاب باید برای کسب علم و توانایی بیشتر در جراحی در دوره های تکمیلی  که در داخل و یا خارج از کشور برگزار می‌شوند شرکت کند. شرکت در انواع دوره‌های تکمیلی در داخل و خارج از کشور را دوره‌های فلوشیپ و یا فوق تخصص می‌گویند. 

تشخیص دقیق

اینکه پزشکی بتواند تشخیص دقیق بدهد و بیماری را دقیق مشخص کند نکته بسیار مهمی است. زیرا این مسئله شیوه درمانی بیمار را تحت تاثیر قرار می‌دهد بنابراین بهترین جراح آنوریسم مغزی نیز باید با استفاده از عکس‌های ام ار ای و سی‌تی‌اسکن محل دقیق قرار گیری آنوریسم را تشخیص دهد. 

رعایت تعادل در تعداد جراحی 

بهتر است یک جراح بعد از انجام چندین جراحی در روز باقی جراحی ها را به روزهای دیگر منتقل کند زیرا خستگی ناشی از هر جراحی می تواند دقت و توجه در جراحی‌های بعدی را پایین بیاورد. تمرکز و دقتی که جراح حین جراحی نیاز دارد سبب خستگی مفرط او می شود و باعث می‌شود سطح توجه پایین بیاید، بنابراین یک جراح خوب جراحی است که تعادل را در تعداد انجام جراحی‌ها رعایت کند.

شجاعت 

یک جراح از آنجایی که با تیغ جراحی سروکار دارد و جان بیماران در دستان اوست، باید بسیار فرد شجاع و با جسارتی باشد زیرا افرادی که ریسک پذیر نیستند نمی توانند جان انسان های دیگر را در دست بگیرند و سلامت آن ها تضمین کنند. 

متعهد 

بهترین جراح آنوریسم مغزی و یا دیگر بیماری ها باید فردی متعهد باشد که نسبت به جان افراد احساس مسئولیت کند و حیات تمام انسان ها برای او مهم باشد و نسبت به تعهدات خود مسئولیت پذیر باشد. 
تمامی این موارد ویژگی های بهترین جراح آنوریسم مغزی  و دیگر جراحان است و لازم است بیمارانی که نیاز به جراحی دارند با توجه به این فاکتور ها بهترین جراح را برای خود انتخاب کنند .

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

instagram logo call button