درد گردن می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. این موضوع می‌تواند یک گرفتگی ساده عضلانی و یا به خاطر وجود یک مشکل جدی در ستون فقرات باشد. وجود درد گردن براساس اینکه ناشی از چه مشکلی باشد می‌تواند زندگی روزمره را برای بیماران سخت نماید. برای همین زمانی که درد گردن طولانی می‌شود. و یا در عملکرد اعضای بدن اختلال ایجاد می‌کند، بایستی به یک پزشک متخصص جهت بررسی و درمان مراجعه شود.

برای بیشتر ما زمانی که صحبت از مراجعه به یک پزشک متخصص در میان است، انتخاب یک پزشک باتجربه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. زمانی که درد در زندگی ما تاثیر می‌گذارد، می‌خواهیم سریع از آن خلاص شویم و به زندگی عادی خود باز گردیم. به همین دلیل هم مراجعه به پزشکی که بتواند پروسه تشخیص و درمان را هرچه سریع‌تر و بهتر انجام دهد برای مان مهم می‌شود. اگر شما نیز از دردگردن رنج می‌برید .و این درد بیش از یک هفته طول کشیده است. و یا درد گردنتان شدید است، دکتر قاضی میرسعید متخصص ستون فقرات و مغزواعصاب می‌تواند به شما کمک کند.

بهترین جراح دیسک کمر در شمال تهران

دکتر سید شهاب قاضی میرسعید

متخصص جراحی مغز و اعصاب و جراحی ستون فقرات

آدرس : تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، خیابان شهید آهو، پلاک 40، طبقه 1

شماره تماس : ۰۲۱۲۶۷۱۲۴۳۹

برای انتخاب یک پزشک ماهر در زمینه گردن و ستون فقرات باید بدانیم چه ویژگی‌هایی یک پزشک را به بهترین پزشک گردن و ستون فقرات تبدیل می‌کند. متخصصین این حوزه بایستی دارای مدرک تخصص یا فوق تخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات باشند. در بین فارغ التحصیلان این مقطع پزشکی که ویژگی‌های زیر را دارد، می‌تواند جزو بهترین‌ها قرار بگیرد.

تشخیص دقیق و سریع

همیشه گام اول در درمان هر بیماری تشخیص بیماری است. تشخیص درست بیماری به انتخاب روش درمان درست نیز منجر می‌شود. هرچه پزشک ماهرتر باشد، تشخیص درست تر و دقیق‌تری خواهد داشت. و هرچه با تجربه‌تر باشد، این تشخیص سریع‌تر اتفاق می‌افتد. زیرا علم پزشکی یک علم تجربه محور است. هرچه پزشکی تجربه بیشتری در زمینه تخصصی خود داشته باشد، چه از طریق مطالعه مقالات روز دنیا و چه از طریق برخورد با بیماران بیشتر، همگی به پزشک کمک می‌کند تا قدرت درک سریع‌تری از مشکل موجود داشته باشد.

انتخاب و اجرای بهترین روش درمان

ستون فقرات محور اصلی حرکت و عصب دهی به سایر اندام‌های بدن است. و هرچه از پایین ستون فقرات به بالا می‌رویم، اثر این بخش روی اعضای بیشتری اعمال می‌شود. به همین دلیل انتخاب و اجرای بهترین روش درمان، به دلیل حساسیت محل درمان از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است. درمان‌های ناحیه ستون فقرات با اولویت درمان‌های غیر تهاجمی بوده و در صورت نداشتن اثر و یا در صورت وجود شرایط اضطراری درمان‌های تهاجمی مانند جراحی توصیه می‌شود.

به همین دلیل مهم است که پزشک تجربه کافی در زمینه انواع روش‌های درمانی داشته باشد و کم خطرترین و موثرترین روش درمانی را به شما توصیه نماید. زمانی که پای جراحی به میان می‌آید، اینکه شما بدانید پزشکتان کجا درس خوانده، در چه زمینه‌هایی چه تعداد جراحی داشته و چه میزان از این جراحی‌ها موفقیت آمیز بوده، به شما کمک می‌کند انتخاب آگاهانه‌تری داشته باشید.

به روز بودن

امروزه پیشرفت علم و تکنولوژی با سرعت زیادی اتفاق می‌افتد. روش‌های درمانی روز به روز پیشرفته‌تر می‌شوند و علم از طریق دنیای اینترنت به اشتراک گذاشته می‌شود. شرکت در ویدئو کنفرانس‌ها، و کنفرانس‌های بین المللی، اطلاع از روش‌های درمان جدید کمک می‌کنند تا پزشک بتواند بیمار خود را به بهترین نحو درمان نماید و با موارد خاصی که در دنیا اتفاق می‌افتد آشنا باشد.

امروزه دستگاه‌های پیشرفته کمک می‌کنند تا جراحی‌ها با حداقل تهاجم و بیشترین احتمال بهبودی انجام بگیرد. قابلیت کار با دستگاه‌های به روز همگی به یک پزشک کمک می‌کنند تا بتواند سریع‌تر بیمار را به درمان مطلوب مورد نیاز برساند.

اخلاق حرفه‌ای

می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین ملاک‌های انتخاب یک پزشک حرفه‌ای دارا بودن اخلاق حرفه‌ای است. پزشک باید بتواند شرایط بیمار را درک کرده و شرایط را به طور قابل درک برای بیمار تشریح نماید. حفظ حریم بیمار، راز داری، صداقت و کمک به بیمار جهت انتخاب مسیر درمان از ویژگی‌های یک پزشک حرفه‌ای است. پزشک باید به تمامی سوالات بیمار خود پاسخ دهد تا برای بیمار هیچگونه ابهامی در خصوص روش درمان باقی نماند و بتواند با اطمینان به پزشک و انتخاب او مسیر درمان را طی نماید.

توصیه ی دیگران

مانند هر کار دیگری، این موضوع که چه کسانی یک پزشک را توصیه می‌کنند نیز بسیار حائز اهمیت است. زمانی که پزشکان حرفه‌ای و یا بیماران یک پزشک او را تایید می‌کنند و رضایت خود را اعلام می‌نمایند، می‌تواند یک نقطه قوت باشد که نشان دهد یک پزشک چقدر در کار خود موفق و مورد اعتماد است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

instagram logo call button